Особливості СО2-екстрактів

З перевагами використання СО2-екстрактів ви можете ознайомитися за посиланням. У цій статті будуть описані особливості використання СО2 екстрактів.

Використання СО2 екстрактів у виробництві або при виготовленні мила і косметики ручної роботи має ряд особливостей, які варто знати, щоб використовувати їх з максимальною вигодою.

Метод одержання

СО2 екстракти одержують на спеціальних установках методом надкритичної флюидной екстракції, де в якості розчинника виступає вуглекислий газ (зріджений під тиском). На відміну від інших видів екстрактів (спиртові, водні, пропіленгліколівие) в готовому СО2 екстракті не залишається слідів розчинника – він відразу випаровується, залишаючи тільки корисні компоненти.

Ціна

Дорожнеча СО2 екстрактів пояснюється тим, що на виготовлення одного кілограма готового екстракту йде від 12 до 20 кілограмів сировини (в залежності від типу екстракту). Особливо це стосується сезонних або дорогих рослин. Наприклад, СО2 екстракт лілії, кореня женьшеню, кореня імбиру і інші.

Різновиди

В зависимости от используемого давления при производстве, различают докритические (давление до 70 атм.) И сверхкритические (давление от 150 атм.) СО2 экстракты. Отличие между докритическим и сверхкритических в их составе, помимо технологии производства. Докритические экстракты содержат меньшее количество биологически активных компонентов растения, в то время как сверхкритические – содержат до 98% БАВ. Компания «Лаб Косметик» производит сверхкритические СО2 экстракты.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд екстракту – його запах, колір та смак – повністю залежать від виду сировини. Тобто СО2-екстракт квіток герані буде пахнути геранню, а СО2-екстракт червоного перцю матиме пекучий смак перцю. За кольором СО2 екстракти бувають від світло-зеленого або жовтого – до темно-коричневого. Крім того, СО2 екстракти розрізняються по густоті. Наприклад, СО2 екстракт насіння моркви, кропу або виноградних кісточок завжди буде рідким. А СО2 екстракт шавлії, череди або деревію – тягучим і густим.

Короткий висновок

У СО2 екстрактах не залишається слідів розчинника. Вуглекислий газ відразу ж зникає. Вартість СО2 екстрактів залежить від вартості вихідної сировини і технологічного процесу виробництва. СО2 екстракти бувають докритичні та сверхкритичні. Готовий СО2 екстракт зберігає органолептичні показники рослинної сировини.