Як зберігати СО2-екстракти?

СО2-екстракти – це складна суміш органічних сполук, ефірних олій та мікроелементів. Ця суміш стабільна при нормальному атмосферному тиску та температурі від  +15 до +25оС. За необхідністю протягом виробництва СО2-екстракти можна підігрівати до температури 38-40оС. Якщо температура буде вище, то компоненти СО2-екстракту почнуть руйнуватися та він почне втрачати свої корисні властивості.

Строк хранения

У закритій тарі СО2-екстракти можуть зберігатися до 5 років. Зазвичай на етикетках зазначений термін зберігання – 2 роки. Цей термін зберігання гарантований при дотриманні температурного режиму. СО2-екстракти не можна зберігати в холодильнику або при температурі понад + 25 ° С.

У деяких випадках СО2-екстракти можуть зберігатися в закритій тарі до 10 років. Це можливо для тих видів рослин, які мають виражену антибактеріальну та протигрибкову дію. Наприклад, ромашка, календула, звіробій, деревій, хміль, шавлія та інші.

Під час зберігання на дні флакону може утворитися невеликий осад або з’являтися воскоподібні включення. Це не впливає на якість екстракту або його властивості. Таке явище притаманне для будь-якого компонента рослинного походження.

Після відкриття СО2-екстракт рекомендовано використовувати протягом 12 місяців. Якщо з часом запах СО2-екстракту змінився або з’явився прогірклий запах, то такий екстракт не рекомендується використовувати.

Тара для зберігання

Зазвичай СО2-екстракти зберігають у пластиковій непрозорій тарі, щоб уникнути потрапляння прямих сонячних променів. Компанія «Лаб Косметик» використовує темний фармацевтичний пластик вищої якості для зберігання готових СО2-екстрактів.

Можливо зберігати СО2-екстракти в тарі з темного скла або алюмінію. Головне уникати впливу прямих сонячних променів, тому що це може викликати передчасне окислення компонентів екстракту, і він втратить свої корисні властивості.

Короткий висновок

СО2-екстракти необхідно зберігати при температурі +15…+ 25°С. Термін зберігання СО2-екстрактів – від 2 до 5 років при дотриманні температурного режиму. Зберігати СО2-екстракти треба в темній тарі, під уникнення потрапляння прямих сонячних променів.